Čtyři medaile pro naše závodnice z Prahy

Generálku před sobotním mistrovstvím České republiky v kombinovaném programu absolvovaly v neděli v Praze členky Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav. A jejich výsledky určitě potěšily. V kategorii III. VTp cvičila děvčata sestavy bez náčiní a se švihadlem. Zvítězila Leona Haluzová a čtvrté místo vybojovala Tereza Stehlíková. V kategorii II. VTp brala bronz za své sestavy s míčem a obručí Hana Krevňáková a těsně za ní skončila další břeclavská závodnice Bára Wagnerová.

Již potřetí v této sezóně patřila první dvě místa v kategorii I. VTp členkám SK MG Břeclav. Sestavy se stuhou a s kuželi nejlépe zvládla Barbora Harťanská před Ivetou Ondrouchovou. Tak nezbývá než věřit, že se jim podobně bude dařit i za týden v Jablonci nad Nisou, kde se na MČR představí rekordní počet sedmi břeclavských závodnic, které se kvalifikovaly z oblastních přeborů v kombinovaném programu: v kategorii III. VTp Leona Haluzová, Tereza Stehlíková a Markéta Wagnerová, v II. VTp Hana Krevňáková, v I. VTp Barbora Harťanská a Iveta Ondrouchová a v ženách Kateřina Valášková. Nejmladší gymnastky základního programu absolvovaly tradiční pohárový závod O černovické lízátko v Brně. A přivezli si odtud kompletní kolekci medailí, když zlato vybojovala v 0. kategorii ročníku narození 2001 Anna Bravencová, stříbro v ročníku narození 2002 Terezka Zemánková a bronz v ročníku narození 2000 Klára Staňková.