Český pohár II. – Břeclav

V sobotu 23.10. patřila hala TJ lokomotiva v Břeclavi moderní gymnastice. Náš oddíl uspořádal tradiční pohárový závod společných skladeb, který se letos stal rovněž druhým závodem Českého poháru, a přidal k němu i závod dvojic a trojic. A z celé České republiky i ze Slovenska přijelo závodit téměř 350 moderních gymnastek.

V dopoledním programu se představily mladší závodnice ve společných skladbách bez náčiní. Náš oddíl představil i nejmladší závodnice ročníku narození 2005. Nastěnka a Mášenka Komarovy, Klárka Kružíková, Marta Líbalová a Iva Schejbalová svým cvičením potěšily diváky i rozhodčí a odnesly si zlaté medaile. Stejně úspěšná byla i děvčátka v 0. kategorii ročníku narození 2003 a mladší Linda Kaňová, Karolína Koulová, Bára Kytková a Natálie Švrčková, která si v konkurenci osmi týmů, vybojovala kromě zlatých medailí za mezinárodní závod i cenný zlatý pohár a body do Českého poháru společných skladeb.

V 1. kategorii ročníku narození 2001 a mladší se sešla nejpočetnější konkurence devatenácti společných skladeb. Náš klub reprezentovaly Denisa Glížová, Barbora Hallová, Marie Líbalová, Barbora Madarászová, Nina Myslivečková a Tereza Zemánková. Prvním provedením splnily náročný cíl postupu do osmičlenného finále. Druhé provedení bylo ještě vydařenější a vyneslo našim závodnicím výborné šesté místo v závodě mezinárodním a body za páté místo do Českého poháru.

Odpolední program zahájila děvčata 2. kategorie ročníku narození 1999 a mladší, která cvičila společné skladby s obručemi. My jsme sestavily dvě společné sklady a více se vedlo družstvu ve složení Nikola Baránková, Anna Bravencová, Eliška Harťanská, Adéla Ondrouchová, Kateřina Pálková a Dorota Zemánková, které vybojovalo třetí místo mezi deseti zúčastněnými týmy. Předvedený výkon byl však za jejich možnostmi a proto si větší pochvalu od trenérek vyslechly Natálie Glížová, Markéta Hromková, Tereza Konšelová, Lucie Koulová a Sára Špatková, jejichž páté místo a hlavně pěkně zacvičená sestava mile překvapily všechny přítomné.

Nejstarší břeclavská společná skladby startovala ve 4. kategorii se sestavou s pěti švihadly. Barbora Bartošová, Karolína Cyprisová, Eva Kosová, Kristýna Salajková a Tereza Stehlíková podaly v prvním provedení nervózní výkon provázený chybami. Naopak druhé provedení již bylo výborné, nejlepší ze všech zúčastněných týmů, a součet známek znamenal stříbrné medaile a cenné body do Českého poháru.

V podvečerní soutěži dvojic a trojic hájily barvy našeho klubu dvě dvojice. Se stuhou a obručí cvičily Šárka Gazdíková a Jana Kingová a patřilo jim šesté místo. Mnohem lépe si vedly Barbora Harťanská a Jana Šragová, které dokázaly zvítězit se svou sestavou s obručí a párem kuželů. Zlatá medaile tak byla pěkným dárkem pro Janu k 18. narozeninám, které právě v sobotu slavila.

Čtyři společné skladby našeho oddílu vyrazily i v neděli k pohárovému závodu do Zlína. Startovaly ve třech kategoriích a ve všech dokázaly vybojovat vítězství. Úspěšné byly Denisa Glížová, Barbora Hallová, Marie Líbalová, Barbora Madarászová, a Tereza Zemánková ve společné skladbě bez náčiní, Nikola Baránková, Anna Bravencová, Eliška Harťanská, Adéla Ondrouchová, Kateřina Pálková a Dorota Zemánková ve společné skladbě s obručemi i Barbora Bartošová, Karolína Cyprisová, Eva Kosová, Kristýna Salajková a Tereza Stehlíková v sestavě s pěti švihadly.