Břeclavský sněhulák – 6.4.2013

Celkem 10 cenných kovů se podařilo ukořistit gymnastkám Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav na 10. ročníku závodu Břeclavský sněhulák v základním programu, který náš oddíl uspořádal v krásné sportovní hale TEZA v Hodoníně. Soutěže se zúčastnil rekordní počet 230 gymnastek z celé České republiky. V loňském roce začalo v přípravce Sportovního klubu moderní gymnastiky cvičit hodně nových gymnastických nadějí a poctivá práce všech trenérek přinesla již první plody.

V nejmladší kategorii ročníku narození 2009 předvedly začínající gymnastky sestavu bez náčiní. U čtyřletých děvčátek nejde ani tak o vrcholný výkon, ale především o odvahu vystoupit před početným publikem. SK MG Břeclav měl dvě malé zástupkyně a obě vystoupily na stupínky vítězů. Zlatou medaili získala Jolanka Koulová a bronz Verunka Kružíková.

O rok starší závodnice cvičily sestavy bez náčiní a akrobacii. V konkurenci patnácti zúčastněných vystoupila na nejvyšší stupínek Laurinka Osičková, hned za ní skončila stříbrná Zuzanka Adámková. Úspěšný vystoupení břeclavských gymnastek potvrdila hezkým sedmým místem Eliška Riebauerová a desátým Natálka Wozarová.

Překvapivě početná účast byla v kategorii ročníku narození 2007, kde se sešla konkurence dvaceti sedmi závodnic. Břeclavská gymnastka Vanessa Charvátová předvedla sestavu bez náčiní i akrobatickou téměř bezchybně a zaslouženě vybojovala další zlato pro domácí oddíl. O páté a šesté místo se podělily Rozálie Hakalová a Emílie Melicharová, desátá skončila Barbora Šťastná.

Mezi dvatisícešestkami  se do desítky dokázala prosadit na osmém místě Arleta Sadílková. Gymnastky ročníku narození 2005 se rozdělily do dvou kategorií, kdy část cvičila pouze sestavu bez náčiní a třetí místo pro Břeclav v ní vybojovala Kristýna Dubcová a šesté Klára Anna Kružíková. Druhá část startovního pole přidala zvládla již i sestavu se švihadlem. Zde zaslouženě získala stříbrnou medaili Anastasia Komarova a dobrou připravenost břeclavských potvrdily bronzová Marta Líbalová, čtvrtá Stanislava Kaňová a šestá Maria Komarova.

Nejpočetněji obsazenou kategorií dopoledního programu bylo soupeření gymnastek ročníku 2004. Jediná zástupkyně domácího oddílu Alma Ciprysová všechny převálcovala a téměř o bod zvítězila. Odpolední program patřil již zkušenějším gymnastkám cvičícím sestavy s míčem a obručí ve 3. kategorii základního programu. Svou píli zde konečně zúročila Lucie Mančíková, která v konkurenci více než třiceti účastnic dokázala získat další zlatou medaili. Do první desítky se dokázaly prosadit i sedmá Sára Špatková, osmá Lucie Koulová a devátá Tereza Konšelová.