Břeclavský sněhulák 5. 3. 2011

V sobotu 5. března zavítalo do Břeclavi více než 130 moderních gymnastek z celé České republiky na tradiční závod v základním programu Břeclavský sněhulák. Mezi čtyřletými děvčátky se na svém prvním závodě dokázala prosadit Arletka Sadílková a zvítězila ve cvičení bez náčiní a v akrobacii. Nečekaně vysoký počet pětiletých gymnastek se utkal také v sestavách bez náčiní a v akrobacii a opět patřilo první místo naší závodnici Slávince Kaňové. V desítce nejlepších se ještě umístily čtvrtá Ema Hamadová, pátá Marta Líbalová, devátá Anastasia Komarova a desátá Veronika Mackovčinová.

Dvacet dva o rok starších gymnastek soutěžilo v kategorii 0.A a stříbrnou příčku pro SK MG Břeclav vybojovala Alma Ciprysová. Sestavy bez náčiní a se švihadlem cvičila děvčata ročníku narození 2003 a 2002 a v obou kategoriích stupně vítězů plně ovládly domácí závodnice. Mezi mladšími vystoupila na nejvyšší stupínek Natálie Švrčková, stříbro získala Bára Kytková a bronz Karolína Koulová. Potěšilo i páté místo Lindy Kaňové. „Dvatisícedvojky“ dokázala vyhrát Tereza Zemánková, která si dostatečný náskok vytvořila především sestavou se švihadlem. Jen o dvě desetiny za ní skončila stříbrná Barbora Madarászová a na stupně vítězů je doprovodila Marie Líbalová. Drobné chybičky v sestavě bez náčiní odsunuly na šesté místo Denisu Glížovou. Všechny čtyři závodnice SK MG Břeclav se tak dostaly mezi nejlepších šest z dvaceti dvou zúčastněných gymnastek. Nejpočetněji byla obsazena 2. kategorie základního programu, kde cvičila děvčata sestavy se švihadlem a s obručí. Nejvyšší známka za švihadlo a druhou za obruč si zasloužila za svůj tradičně precizní výkon Natálie Glížová a radovala se ze zlaté medaile. První start v této kategorii proměnily v solidní výsledek desátá Tereza Konšelová, jedenáctá Karolína Koulová a třináctá Markéta Hromková. Sestavy s míčem a s obručí zacvičila ve 3. kategorii zatím nejistě Nina Kingová a umístila se na sedmém místě. Mezi nejstaršími gymnastkami cvičila s míčem a se švihadlem Šárka Gazdíková a především díky švihadlu se dostala na celkové třetí místo. Tím završila výborné představení břeclavských závodnic, když dokázaly získat jedenáct medailí z dvaceti čtyř udělovaných.