Břeclavský pohár 2007

Více než 80 moderních gymnastek z České republiky, Rakouska a Slovenka se v neděli zúčastnilo závodu ve volném programu Břeclavský pohár. V tělocvičně při ZŠ kpt. Nálepky v Charvátské Nové Vsi jej uspořádal Sportovní klub moderní gymnastiky Břeclav. Již tradičně výborně si vedla i děvčata z domácího oddílu.

Mezi nejmladšími gymnastkami ročníku narození 2000 cvičily sestavy bez náčiní a s obručí Dorotka Zemánková a Eliška Harťanská a vybojovaly zlatou a stříbrnou medaili. Rovněž bez náčiní a s obručí vystoupila Eva Kosová v kategorii ročníku 1999 a podařilo se jí získat bronzovou medaili. Ještě o stupínek výš vystoupila v kategorii ročníku 1998 Iva Bortlíková rovněž se sestavami bez náčiní a s obručí. Ve stejné kategorii je úspěchem i pátá a šestá příčka Michaely Raisové a Jenifer Chválové. První start v kategorii dorostenek ozdobila bronzovou medailí za sestavy se švihadlem a s míčem Mariana Černá. Velký boj o stupně vítězů se odehrál v kategorii kadetek, když závodnice na druhém až čtvrtém místě dělila necelá jedna desetina bodu. Bohužel tou čtvrtou byla břeclavská Ludmila Trubačová, která neudržela výborné druhé místo po sestavě s kuželi a až pátá známka za sestavu s obručí ji odsunula pod stupně vítězů. I tak byl její výkon pro trenérky SK MG Břeclav milým překvapením. Další břeclavské kadetky Jana Šragová a Eva Abrahamová skončily na sedmé a osmé příčce. Výborně si vedla i jediná zástupkyně SK MG Břeclav v kategorii nadějí mladších Eva Šragová, která v silné konkurenci dvacetipěti závodnic vybojovala osmé místo za cvičení bez náčiní a s obručí. Vložený závod I. VTp kombinovaného programu plně ovládly břeclavské závodnice, když zlatá a stříbrná medaile za sestavy s kuželi patřily Barboře Harťanské a Ivetě Ondrouchové.