Baby Cup Brno 3.4.2011

Uplynulou neděli zavítaly závodnice Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav do nedalekého Brna na pohárový závod v základním a kombinovaném programu. Dopolední část závodu zahájila 0. kategorie C, vypsaná pro ročníky narození 2006. Nejvyšší známky za sestavy akrobatickou i bez náčiní obdržela naše Arleta Sadílková a zaslouženě zvítězila. V kategorii 0. A (ročníky 2004) ji napodobila její oddílová kolegyně Alma Ciprysová, která uspěla v obrovské konkurenci 32 závodnic.

V další kategorii, I. B (ročníky 2003), předváděla děvčata povinné sestavy bez náčiní a se švihadlem. Další zlato pro SK MG Břeclav zde vybojovala Natálie Švrčková a na stupínek vítězů ji doprovodila a bronzovou medaili získala Linda Kaňová. Čtvrté místo v této kategorii obsadila Karolína Koulová a pátá skončila Bára Kytková.

Kategorie I. A byla vypsána pro ročníky narození 2002. Tady všechny tři cenné kovy putovaly do Břeclavi. Zasloužily se o to zlatá Barbora Madarászová, stříbrná Tereza Zemánková a bronzová Denisa Glížová.

První kategorií odpoledního programu byla II. ZPMG, v níž gymnastky cvičí s obručí a švihadlem. V konkurenci 24 závodnic se zde krásným druhým místem blýskla Natálie Glížová a třetí místo obsadila Sára Špatková. První polovinu startovního pole uzavíral trojlístek Tereza Konšelová, Lucie Koulová a Markéta Hromková, které se v tomto pořadí umístily s minimálními rozestupy na 10. až 12. příčce.

Zbytek odpolední části závodu již patřil závodnicím kombinovaného programu. Nikola Baránková dokázala obhájit své prvenství ze sobotního domácího závodu, Eliška Harťanská zde získala bronzovou medaili. Sedmá skončila Barbora Hallová, devátá Nina Myslivečková a sedmnáctá Lucie Mančíková.

Kategorii II.VTp také ovládly naše gymnastky. Zlato brala Eva Kosová, stříbrná byla Barbora Bartošová a na třetí příčce se umístila Dorota Zemánková. V dalším pořadí figuruje na šesté pozici Adéla Ondrouchová a na deváté Kateřina Pálková.