8.5.2019 – Břeclavský sněhulák a Velikonoční perníček

Středu 8.května prožily gymnastky Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav na domácím závodě Břeclavský sněhulák a Velikonoční perníček. Dopoledne patřilo malým holčičkám ze základního programu moderní gymnastiky.
V nejmladší 0.D kategorii ročníku narození 2015 se podařilo dvěma břeclavským nadějím vystoupit na stupně vítězů. Na zlatý dosáhla Stella Ižová, sttříbro brala Daniela Baranovská. V ročníku narození 2014 se těsně pod stupínky vítězů na čtvrtém místě umístila Salma Rusková, pátá skončila Izabela Bezucká. V 0.B kategorii obsadily první čtyři místa břeclavské závodnice, když zlatou medaili získala Michaela Frýdková, na druhý stupínek vystoupila Sára Kratochvílová, bronz měla Marina Filípková a bramborová skončila Tina Peterková. Svůj první závod absolvovala i Natálie Kulhavá a obsadila sedmé místo. V 0.A se mezi čtrnácti gymnastkami na sedmém místě umístila Sofie Švendová, desátá byla Sofie Vlahová. Mezi 2011kami opět kralovala Karla Kejlová, když především sestavu se švihadlem zvládla na výbornou a zaslouženě vybojovala zlatou medaili. Julie Juráčková skončila na místě pátém. V kategorii devítiletých zvítězila také břeclavská gymnastka Veronika Prokopová, která se radovala z výborného výkonu po sestavě bez náčiní i se švihadlem. Na pěkném šestém místě ze čtyřiceti zúčastněných skončila Klára Lencsová, jedenáctá Šárka Hraběová, třináctá Natálie Uhrová a patnáctá Laura Kratochvílová.

Odpolední Velikonoční perníček je závod věnovaný kombinovanému programu moderní gymnastiky. V I. kategorii VTp cvičí děvčata ročníku narození 2010 a 2011 povinnou sestavu se švihadlem a volné bez náčiní. Obě zástupkyně SK MG Břeclav zacvičily výborně a nedaly soupeřkám šanci. Zlatá byla Ela Majerníková a stříbrnou medaili s obrovskou radostí nosila na krku Kristýna Hrdinová. V II. VTp startují děvčata ročníku 2008 až 2010. Adéla Baranovská všechny přesvědčila o svých kvalitách. Ve volné sestavě se švihadlem, ale i v povinné sestavě bez náčiní podala suverénní výkon a ten ji více než s bodovým náskokem vystřelil na první místo mezi osmnácti startujícími. Ve III. VTp kategorii se závodu zúčastnilo 16 gymnastek z celé České republiky a mezi nimi jedna reprezentantka SK MG Břeclav. Děvčata cvičí povinnou sestavu s obručí a volnou s míčem. Obruč Terezce vyšla na výbornou a obdržela za ni nejvyšší známku ze všech. Drobná zaváhání v sestavě s míčem ji však odsunula na konečnou čtvrtou pozici. Povinnou stuhu a volné kužele cvičí gymnastky ve IV. kategorii a i zde se podařilo naší závodnici Almě Ciprysové vystoupat na stupínek nejvyšší. Tím medailové úspěchy pro náš klub neskončily, bronz po vydařených obou sestavách brala Marta Líbalová. Zbývajícím břeclavským závodnicím nevyhovovalo domácí prostředí tak, jak bychom předpokládaly a své sestavy předvedly s chybami, a proto nemohly pomýšlet na medailová umístění. Anastasia Komarova skončila šestá, Stanislava Kaňová devátá, Klára Kružíková dvanáctá a Maria Komarova patnáctá. V nejstarší kategorii žen se konečně vydařily volné sestavy s obručí a míčem Tereze Zemánkové a zaslouženě získala pro SK MG Břeclav bronzovou medaili. Šestá příčka patřila Karolíně Koulové, když podala vyrovnaný výkon s kužely i obručí. Hned za ní skončila Eliška Harťanská, která si pro letošní rok zvolila trojkombinaci stuhy, kuželek a obruče. Velký pád v sestavě s obručí odsunul Natálii Švrčkovou na konečné deváté místo. Příští víkend čeká břeclavské gymnastky postupující závod na MČR 2019. Proto pevně věříme, že předvedou vše, co natrénovaly a podaří se jim zajistit pro SK MG Břeclav co nejvíce postupových míst.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.