6. – 7.4.2019 – Dubňany, Praha, Přerov a Plzeň

Moderní gymnastky SK MG Břeclav zvládly během víkendu čtyři závody po celé České republice. Nejblíže od domova vyrazily závodnice základního programu v sobotu 6. 4. V Dubňanech byly nejúspěšnější nejmladší holčičky ročníku narození 2013. Míša Frýdková i Tina Peterková v obou sestavách excelovaly a s výrazným náskokem obsadily první a druhou příčku ze šestnácti zúčastněných. V kategorii o rok starších měl břeclavský klub také dvě zástupkyně. Hlavně díky jistému výkonu v sestavě akrobatické si Anička Neumanová vybojovala stříbro a především pád před kotoulem odsunul Sofii Švendovou na sedmou pozici. V kategorii ročníku narození 2011 cvičí malé gymnastky poprvé sestavu se švihadlem. Ta se oběma našim želízkům v ohni povedla a holky po ní zaujaly přední příčky. Druhou sestavu bez náčiní zacvičila téměř bezchybně Karla Kejlová a v součtu to pro ni znamenalo bronzovou medaili. Julie Juráčková popletla v bez náčiní směry a část sestavy odcvičila zády k rozhodčím a to ji stálo mnoho bodů, nakonec skončila až jedenáctá ze startovního pole dvaceti jedna závodnic. Poslední kategorie, ve které měl náš oddíl zástupce, také přinesla pro Břeclav bronzovou medaili. Zasloužila se o ni Veronika Prokopová, která cvičila obě své sestavy čistě a hezky. Klára Lencsová chybovala v sestavě bez náčiní a nečisté provedení v sestavě se švihadlem ji odsunulo na konečnou jedenáctou příčku. Úspěšnost základního programu završila soutěž tříčlenných družstev, ve kterých SK MG Břeclav získalo stříbrné a bronzové medaile.
Kombinovaný program vyrazil v sobotu v časných ranních hodinách do Prahy. V první kategorii svou letošní suverenitu opět potvrdila Ela Majerníková, která získala nejvyšší známky v obou sestavách a zvítězila. Úplně stejná situace se zopakovala v kategorii druhé, kde zlato brala Adéla Baranovská. Jolana Koulová skončila v součtu obou známek šestá, ovšem v sestavě se švihadlem získala třetí nejvyšší známku a bronzovou medaili. Sedmá pozice patřila Anastázii Kosmákové, dvanáctá Valentýně Mrázové a čtrnáctá Veronice Kružíkové.
V neděli se kombinovaný program rozdělil na dvě skupiny. Část pokračovala do vzdálené Plzně a šest gymnastek vyrazilo do Přerova.
V Přerově Veronika Kružíková, startující ve druhé kategorii, zacvičila velmi čistě sestavu bez náčiní, ale nedostatky v sestavě se švihadlem pro ni znamenaly jedenácté místo. Ve čtvrté kategorii se nejlépe povedlo zacvičit Martě Líbalové, která si domů odvezla stříbrnou medaili. Stanislava Kaňová a Klára Kružíková skončily osmá a devátá. Nejsilnější konkurence bývá již tradičně v kategorii žen. Eliška Harťanská po celodenní trenérské přípravě všech závodnic zvládla čistě zacvičit i obě své sestavy a skončila na pěkném šestém místě. Lindě Kaňové nevyšla sestava s míčem a v obruči dokonce svou sestavu zapomněla a tak na ni zbylo až dvacáté místo. Přesto však za svou statečnost a dokončení své zapomenuté sestavy sklidila největší potlesk zaplněné přerovské haly.
Závodnice v Plzni byly neméně úspěšné. I přestože se břeclavským gymnastkám ve většině případů povedla čistě vždy jen jedna sestava, dokázaly, že patří k nejlepším v republice. Druhou kategorii reprezentovala Adéla Baranovská a stejně jako v Praze zvítězila. Stejně se umístily i Jolana Koulová a Anastázie Kosmáková, tj. šestá a sedmá. Valentýna Mrázová si polepšila oproti Praze na celkové osmé místo. Ve třetí kategorii má břeclavský oddíl jen jednu zástupkyni. Tereza Baranovská po chybičkách v míči skončila na pěkném čtvrtém místě mezi sedmnácti soupeřkami. Čtvrtá kategorie cvičí s kombinací nejobtížnějších náčiní stuhou a kužely. Břeclavačky se však nezalekly a odváží domů zlato i stříbro, kdy na nejvyšší stupínek vystoupala Anastasia Komarova a společnost o stupínek níž jí dělala Alma Ciprysová. Maria Komarova skončila na solidním devátém místě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.