31.3.2019 – Veselí nad Moravou a Ústí nad Labem

Poslední březnovou neděli vyjely moderní gymnastky SK MG Břeclav do Veselí nad Moravou a do dalekého Ústí nad Labem.
V dopoledním závodě ve Veselí cvičilo pět závodnic základního programu. V 0.A kategorii absolvovala svůj první start Anna Neumannová. V sestavě akrobatické získala od rozhodčích nejvyšší známku, ale slabší výkon v sestavě bez náčiní ji odsunul na konečnou čtvrtou příčku. V 1. kategorii byla děvčata rozdělena po ročnících narození. 2011 ky cvičily jen sestavu bez náčiní a Julie Juráčková skončila šestá, Karla Kejlová sedmá. O rok starší gymnastky předváděly povinné sestavy se švihadlem a bez náčiní. Nejlépe si vedla Klára Lencsová, která měla za bez náčiní druhou nejvyšší známku, v součtu se švihadlem však na ni zbyla nepopulární čtvrtá příčka. Veronika Prokopová zakopla o švihadlo a skončila šestá.
Odpoledne se v II. kategorii kombinovaného programu představily tři zástupkyně SK MG Břeclav. Nejlepší výkon podala v povinném bez náčiní a volném švihadle Valentýna Mrázová, která v konkurenci dvaceti čtyř závodnic obsadila hezké páté místo, dvanáctá skončila Jolana Koulová, devatenáctá Veronika Kružíková. V kategorii žen se konečně povedly Karolíně Koulové obě volné sestavy a vybojovala výbornou stříbrnou medaili. Eliška Harťanská výborně zacvičila sestavu se stuhou, ale pád kuželů ji stál cenné desetiny a její výkon stačil na sedmé místo.
Do Ústí se vydaly čtyři gymnastky, startující ve IV. kategorii kombinovaného programu. Ani jedna nepodala v povinné sestavě se stuhou a volných kuželech stoprocentní výkon a v poli dvaceti čtyř startujících získala pro SK MG Břeclav hezké páté místo Anastasia Komarova, šestá byla Stanislava Kaňová, osmá Klára Kružíková a desátá Maria Komarova.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.