29. května 2022 – Brno

V sobotu 28. května se zúčastnily členky SK MG Břeclav posledního závodu před MČR v Praze, Kohoutovického poháru. Vítězka oblastního přeboru v I. kategorii Sára Kratochvílová pokračovala ve výborných výkonech, získala za obě sestavy, švihadlovou i bez náčiní, nejvyšší známky a z Brna si odvezla zlato. Tína Peterková i Michaela Frýdková zacvičily také svá maxima a rozhodčí jim přisoudily devátou a jedenáctou příčku. Ve II. kategorii zacvičila velmi hezky povinné švihadlo i volné bez náčiní Karla Kejlová a získala pro Břeclav cennou bronzovou medaili. Ve III. kategorii nikomu nedala šanci Adéla Baranovská, s elegancí předvedla povinnou sestavu s míčem i volnou obruč a s náskokem téměř tří bodů vybojovala další zlato. Jolana Koulová upustila míč, obruč ji také příliš neposlouchala a rozhodčí ji umístily až na třináctou příčku. Veronika Prokopová byla šestnáctá, Laura Kratochvílová skončila těsně za ní na  sedmnáctém místě.

V odpoledním programu se klání zúčastnila ve IV. kategorii Tereza Baranovská. Ve volných kuželích udělala jednu větší chybu, stuhu odcvičila výborně, ale v součtu obou známek to stačilo jen na sedmé místo.

Příští neděli 5. června se v Praze koná vrchol jarního závodního období, MČR v kombinovaném programu moderní gymnastiky, na které se probojovalo i devět břeclavských gymnastek. Přejeme jim, aby předvedly to, co tvrdě natrénovaly a byly spokojené ony i jejich trenérky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.