25.5.2019 – Oblastní přebory ZPMG a Praha

V sobotu 25.května se v Brně konal přebor jihomoravské soutěžní oblasti v základním programu moderní gymnastiky.
V 0.B nezklamaly Sára Kratochvílová a Michaela Frýdková, podaly v sestavě bez náčiní i akrobatické výborný výkon a obsadily dva nejvyšší stupínky, když se Sára stala přebornicí oblasti a Míša získala stříbrnou medaili. Desátou příčku obsadila Marian Filípková.
Sofii Švendové v 0.A kategorii utekla jen o chloupek bronzová medaile, ale i bramborová je velkým úspěchem.
V I. kategorii se již bojovalo o postup na MČR a zde se bohužel děvčatům nedařilo. Nejlépe si vedla desátá Klára Lencsová, do první dvacítky se vešla ještě osmnáctá Laura Kratochvílová a dvacátá Veronika Prokopová. Třicátou první příčku obsadila Karla Kejlová a třicátá sedmá skončila Julie Juráčková.
Do Prahy se na poslední prověrku před MČR v kombinovaném programu vydala skupina deseti závodnic SK MG Břeclav. V I. kategorii vybojovala Kristýna Hrdinová výborným výkonem stříbrnou medaili, bronz po drobných zaváháních získala Ela Majerníková.
Ve II. kategorii vyhrála Adéla Baranovská sestavu bez náčiní, ale nižší známka za švihadlo ji posunula na konečnou stříbrnou pozici. Jolana Koulová obsadila hezké sedmé místo, Anastázie Kosmáková byla devátá. Mezi 2008kami skončila šestá Valentýna Mrázová, patnáctá Bianka Martinkovičová.
Tereza Baranovská startuje ve III. kategorii, kde cvičí děvčata povinnou sestavu s obručí a volnou s míčem. V obou vystoupeních se dopustila několika chyb a výsledkem byla devátá příčka.
Ve IV kategorii se nevyvarovala v kuželech pádu náčiní Marta Líbalová a skončila až devátá. Stanislavu Kaňovou pro změnu zradila stuha a ani dobře odcvičené kužele nestačily na lepší než osmnácté místo mezi třiceti závodnicemi.
V neděli 2. června pořádá SK MG Břeclav ve Sportcentru Želva Dubňany mistrovství České republiky v kombinovaném programu moderní gymnastiky, na kterém se představí i osm zástupkyň našeho oddílu. Srdečně zveme všechny příznivce tohoto krásného estetického sportu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.