22. května 2022 – Oblastní přebor KPMG v Břeclavi

Téměř nejdůležitější závod sezony, oblastní přebor v kombinovaném programu moderní gymnastiky, uspořádal v sobotu na Lokomotivě v Břeclavi SK MG Břeclav. Z celé jižní Moravy se zde představilo téměř 140 moderních gymnastek a ty břeclavské se rozhodně neztratily.

V I. A kategorii se více vydařilo Daniele Baranovské povinné švihadlo, ve volném bez náčiní  nakupila dost drobných chyb a v součtu známek získala krásnou stříbrnou medaili. Stella Ižová nepředvedla ani jednu sestavu přesvědčivě a výsledkem byla medaile bramborová. Tato kategorie není postupová a pro holčičky to byl poslední závod sezony.

V I. kategorii šlo již o postup na MČR, které proběhne 5. června v Praze. Jistou účast na něm si zlatou medailí a titulem přebornice Jihomoravské soutěžní oblasti zajistila Sára Kratochvílová, když předvedla nejlepší povinné švihadlo a v bez náčiní byla druhá. Výborně zacvičila i Tina Peterková a v konkurenci dvaceti dvou gymnastek vybojovala krásné páté místo a téměř jistý postup do Prahy. Michaele Frýdkové již tradičně vyšla lépe  sestava se švihadlem a v součtu obou známek obsadila třináctou příčku, Valerie Pejková skončila devatenáctá.

  1. kategorie dopadla pro SK MG Břeclav ještě lépe. Stříbrnou medaili zaslouženě získala Karla Kejlová, když v obou sestavách podala velmi hezký výkon. Těsně za ni na třetí stupínek vystoupila Julie Juráčková a výbornou úroveň břeclavských gymnastek potvrdila ještě šestým místem Sofie Švendová. I tahle trojice by se snad mohla do Prahy kvalifikovat a reprezentovat jižní Moravu. Ani Sofie Peterková se nenechala zahanbit a skončila v konkurenci dvaceti pěti závodnic šestnáctá.

Ve III. kategorii utekla o pouhou desetinku bodu Adéle Baranovské zlatá medaile, když povinný míč suverénně vyhrála, ale řada drobných chyb ve volné obruči ji stála cenné desetinky. Nakonec vystoupila na druhé místo a získala stříbro. Jolana Koulová ji napodobila a také zajela míč hezky, ale chybovala v obruči a celkově skončila na hezké páté příčce v početné konkurenci třiceti jedna gymnastek. Anastázie Kosmáková byla sice nervózní, což její výkon ovlivnilo, nicméně obsadila velmi slušné sedmé místo a ona i trenérky budou netrpělivě čekat, zda to na postup vyjde. Ela Majerníková  se předvedla v obou svých sestavách již lépe a odměnou jí byla příčka dvanáctá, těsně za ní třináctá skončila Veronika Prokopová. Závod se vydařil i dvacáté druhé Veronice Kružíkové, Klára Lencsová byla dvacátá šestá a dvacátá osmá Laura Kratochvílová.

Tereza Baranovská ve IV. KP podlehla tlaku velkého klání a v povinné stuze i volných kuželích se dopustila řady menších nepřesností a chyb, což ji stálo umístění na stupních. Medaile bramborová je však také téměř jistou vstupenkou na MČR do Prahy. Valentýna Mrázová se umístila přesně v polovině startovního pole na místě čtrnáctém, Bianka Martinkovičová byla po řadě chyb dvacátá pátá.

V ženách letos na jižní Moravě startoval na OP rekordní počet dvaceti tří gymnastek. Představily se zde i tři členky SK MG Břeclav. Ani jedna však není ve stoprocentní formě, což plyne jak ze zdravotních problémů, tak i z tréninkového manka. Nejlépe si vedla Marta Líbalová, když skončila desátá, Klára Kružíková byla patnáctá a devatenáctou pozici obsadila Stanislava Kaňová.

V neděli 5. června přejeme všem břeclavským moderním gymnastkám na MČR hodně štěstí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.