2. ročník Břeclavského poháru

V neděli 3. dubna uspořádal Sportovní klub moderní gymnastiky Břeclav v tělocvičně Střední průmyslové školy Edvarda Beneše a SOU v Břeclavi 2. ročník pohárového závodu ve volném programu „Břeclavský pohár“. Své sestavy na něm předvedlo šedesát moderních gymnastek z dvanácti oddílů z České republiky i ze Slovenska.

Nejmladší závodnice ročníku narození 1998 a mladší startovaly v I. kategorii Naděje nejmladší a cvičily pouze sestavu bez náčiní. Mezi šestnácti závodnicemi si výborně vedla břeclavská Katka Jarošová, která přesvědčivě zvítězila. Mile překvapila svým pátým místem rovněž Jenifer Chválová a první desítku uzavírala Kristýna Pospíšilová. Nejpočetněji obsazená byla 2. kategorie Nadějí nejmladších ročníků 1996 a 1997, ve které cvičilo 20 mladých gymnastek sestavy bez náčiní a s obručí nebo švihadlem. Ze závodnic SK MG Břeclav si nejlépe vedla Eva Šragová, která zaslouženě získala stříbrnou medaili. Neztratila se ani Leona Haluzová, která obsadila pěkné šesté místo. Vydařenou sestavu s obručí předvedla i Markéta Wagnerová, ale slabší sestava bez náčiní ji odsunula na celkové deváté místo. V kategorii Naděje starší reprezentovala břeclavský oddíl v sestavách s obručí, švihadlem a míčem Jana Šragová. V silné konkurenci nezklamala a obsadila deváté místo. Nejstarší gymnastky v kategorii Kadetky cvičily se švihadlem, míčem a kuželi. Zvláště vydařený výkon v první sestavě se švihadlem pomohl jediné zástupkyni SK MG Břeclav, Marianě Černé, k celkovému šestému místu. Druhý ročník Břeclavského poháru se velmi vydařil i díky sponzorům a obětavým rodičům břeclavských gymnastek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.