13.11.2021 – Praha

Poslední prověrku  sportovní formy před MČR absolvovaly v sobotu 13.11. mladší břeclavské moderní gymnastky. Mezi šestiletými již tradičně  dominovaly Daniela Baranovská a Stella Ižová. Danielce se lépe vydařilo povinné švihadlo, Stelle volná sestava bez náčiní. V součtu obou známek vystoupila na zlatý stupínek Danča, Stellinka byla stříbrná. Mezi 2013kami se výborně předvedla Sára Kratochvílová, která s velkým náskokem zvítězila. Velmi milým překvapením byl pro trenérky i Tinu Peterkovou zisk stříbrné medaile, když především ve švihadle zajela životní výkon. Michaela Frýdková pak obsadila šesté místo. Mezi devítiletými gymnastkami hájila barvy SK MG Břeclav jen Sofie Švendová a vybojovala krásnou bronzovou medaili. Ve II. kategorii ročníku narození 2011 startovala Karla Kejlová, bohužel se nevyvarovala chyb především v sestavě bez náčiní a i přesto získala pro Břeclav hezké páté místo. Stříbrný stupínek mezi 2010kami zaslouženě obsadila po vyrovnaném výkonu v obou sestavách Ela Majerníková, Laura Kratochvílová hezky odcvičila volné bez náčiní, ale pád švihadla ji odsunul na sedmou příčku. Ve III. kategorii se po nemoci opět vrací forma Adéle Baranovské, když i přes drobné zaváhání v míči mezi dvanáctiletými gymnastkami s náskokem zvítězila. Jolana Koulová, která se bohužel z důvodu nemoci nemohla zúčastnit oblastního přeboru, zajela velmi dobře obruč, ale nejistota ve volném míči jí vynesla konečné šesté místo. Mezi třináctiletými gymnastkami startovala Bianka Martinkovičová, která každým závodem  bohužel potvrzuje, že je tréninkový typ. V obruči, kterou cvičí na tréninku téměř bez chyby, se nevyvarovala velkých zaváhání a ani zlepšený výkon v míči nestačil na lepší než desáté místo.

V neděli 21.11. se v Dubňanech představí patnáct gymnastek SK MG Břeclav, které budou bojovat za jižní Moravu v soutěži družstev o co nejlepší umístění ve velké konkurenci z celé České republiky. Hodně štěstí.