11 medailí pro gymnastky SK MG Břeclav z Břeclavského sněhuláka 2009

Více než 150 moderních gymnastek z celé České republiky zavítalo v sobotu 21. března do tělocvičny při ZŠ kpt. Nálepky v Charvátské Nové Vsi, aby se utkalo v šestém ročníku závodu v základním a kombinovaném programu Břeclavský sněhulák. Výborně si vedla děvčata z pořádajícího oddílu SK MG Břeclav. Nejmladší gymnastky v kategorii 0.A a 0.B cvičily sestavy bez náčiní a akrobacii. V kategorii 0.B ročníku narození 2003 absolvovaly břeclavské naděje svůj první závod. Mezi dvacetipěti účastnicemi si nejlépe vedla Karolína Koulová, která vybojovala sedmé místo.

Osmá skončila Linda Kaňová a desátá Bára Kytková. O rok starší děvčátka již dokázala vystoupit na stupně vítězů, když stříbro získala Barbora Madarázsová a bronz Tereza Zemánková. Na hezkém šestém místě skončila Denisa Glížová. V kategorii 1.B předvedla děvčata sestavu bez náčiní a na třetím místě se umístila Sára Špatková. Těsně pod stupni vítězů skončila Nina Myslivečková a sedmá byla Barbora Hallová. Malé gymnastky ročníku narození 2000 cvičily sestavy bez náčiní i se švihadlem a stříbrnou medaili pro SK MG Břeclav získala Kateřina Pálková. Jen bramborová medaile zbyla pro Barboru Čomovou a trenérky potěšilo i destáté místo Natálie Glížové. Ve IV. kategorii základního programu cvičila děvčata sestavy se stuhou a kužely a zvítězila Šárka Gazdíková, kterou na stupně vítězů doprovodila i třetí Daniela Hromková. S novými povinnými sestavami se poprvé představily i závodnice kombinovaného programu. V kategorii III. VTp si v sestavě se švihadlem nejlépe z břeclavských gymnastek vedla Kristýna Pospíšilová, která skončila na čtvrtém místě. Neztratila se ani ostatní děvčata, když šestá byla Eva Kosová, devátá Dominika Okasová, desátá Veronika Kamenská a dvanáctá Adéla Ondrouchová. V kategorii II. VTp patřily stupně vítězů pouze gymnastkám SK MG Břeclav. V sestavě s míčem zvítězila Kristýna Salajková před Leonou Haluzovou a Terezou Stehlíkovou. Desátou příčku obsadila Karolína Cyprisová a jedenáctou Iva Bortlíková. V kategorii I. VTp zvládly svou premiéru s kužely obě zástupkyně břeclavského oddílu rovněž výborně, když stříbrnou medaili získala Hana Krevňáková a bronz Eva Abrahamová. Více se čekalo od dvou zkušených závodnic v kategorii ženy. První start v sezóně znamenal pro Marianu Černou cvičící s obručí čtvrté místo a těsně za ní skončila se svou sestavou s kužely Barbora Harťanská.