11.5.2019 – Brno Židenice

V sobotu 11.května zavítala malá skupinka čtyř závodnic základního programu moderní gymnastiky na tradiční závod do brněnských Židenic. Osmiletá Karla Kejlová zacvičila velmi hezky obě povinné sestavy bez náčiní i se švihadlem a získala pro SK MG Břeclav stříbrnou medaili, Julie Juráčková skončila těsně pod stupni vítězů na místě čtvrtém. O rok starší gymnastky soutěží ve stejném dvojboji a konečně se své první zlaté medaile v této sezóně dočkala Klára Lencsová, na stupínek ji doprovodila stříbrná Veronika Prokopová. V dopoledním programu se představily i zástupkyně II. kategorie kombinovaného programu. Adéla Baranovská nepřerušila ani tentokrát své vítězné tažení jarním závodním obdobím a i když se ve volné sestavě se švihadlem dopustila jedné větší chyby a dvou drobných zakopnutí, vystoupila na stupínek nejvyšší a odvezla si z Brna zlato. Jolana Koulová tentokrát hodně chybovala ve švihadle a ani čistě odcvičená sestava bez náčiní to příliš nevylepšila. V součtu obou známek tak obsadila Jolana dvacátou první příčku, Veronika Kružíková skončila na dvacátém pátém místě mezi 30 zúčastněnými.
Odpoledne patřilo starším gymnastkám kombinovaného programu. Bohužel se břeclavským gymnastkám nevyhnuly pády náčiní, takže na stupně vítězů mohly tentokrát zapomenout. Ve III. kategorii byla Tereza Baranovská až desátá, když ji zradil míč. Ve IV. kategorii skončila smolně těsně pod stupni na čtvrté příčce Anastasia Komarova, pátá Alma Ciprysová a dvanáctá Maria Komarova. V nejstarší kategorii žen se pro změnu na nepopulární čtvrté pozici probojovala Karolína Koulová, pátá byla Tereza Zemánková a osmá Natálie Švrčková.
Příští neděli 19.5. budou gymnastky kombinovaného programu ve Veselí bojovat o postup na MČR, tak doufejme, že pády náčiní se jim již vyhnou a zacvičí své sestavy čistě a hezky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.