10.11.2019 – Oblastní přebor v Brně – dvě vítězství a jisté postupy na MČR

V neděli 10. listopadu se závodnice Sportovního klubu moderní gymnastiky Břeclav zúčastnily přeboru Jihomoravské soutěžní oblasti společných skladeb linie B a Podzimního poháru v Brně. V dopoledním programu se představily gymnastky v sestavách s náčiním. V I. kategorii bojovalo o postup na MČR celkem jedenáct týmů. Adéla Baranovská, Jolana Koulová, Anastázie Kosmáková, Valentýna Mrázová a Ela Majerníková zvládly svůj boj o postup skvěle a vybojovaly v sestavě s obručemi zlaté medaile, tituly oblastních přebornic a tím i jistý start na MČR. Druhá skladba v této kategorii se musela vypořádat s onemocněním Veroniky Prokopové, která cvičí v základní sestavě. Veronika Kružíková, Kristýna Hrdinová, Karla Kejlová, Laura Kratochvílová a Julie Juráčková podaly v obou provedeních slušný výkon, přesto jim rozhodčí svým hodnocením přisoudily až jedenáctou příčku. Ve III. kategorii se v prvním provedení Maria a Anastasia Komarovy, Marta Líbalová, Tereza Baranovská a Klára Kružíková nevyrovnaly s velkým psychickým tlakem, dopustily se řady chyb a vše se zdálo ztraceno. Druhé provedení však zvládla děvčata na výbornou a chyby soupeřek nakonec dopomohly břeclavským gymnastkám k zisku druhého oblastního titulu, sady zlatých medailí a jistého postupu na MČR do Kynžvartu.
V odpoledním Podzimním poháru se v 0.B kategorii dočkaly vysněné zlaté medaile po sérii stříbrných umístění Sára Kratochvílová, Sofie Švendová, Anna Neumannová, Tina Peterková, Michaela Frýdková a Marina Filípková, když obě předvedení své sestavy bez náčiní zacvičily velmi čistě a zvítězily s velkým náskokem téměř dvou bodů.
Následující tři týdny budou po moderní gymnastky SK MG Břeclav velmi perné. V sobotu 16.11. se koná ve Zlíně V. kolo Moravského poháru společných skladeb, kde se rozhodne o pěti postupujících družstvech do finále Českomoravského poháru v každé kategorii, které hostí 23.11. Praha. 1.12. potom vyvrcholí podzimní sezóna mistrovstvím České republiky společných skladeb linie B v Kynžvartu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.