1.5.2019 – Zlín

Ve středu na 1.máje se vypravila početná skupina malých moderních gymnastek základního programu na Zlínský střevíček. Nejmladší čtyřletá děvčátka cvičila sestavu bez náčiní. Nejlépe odcvičila Salma Rusková a získala pro SK MG Břeclav hezké šesté místo. Dvě nejmladší závodnice v celém startovním poli Danielka Baranovská a Stellinka Ižová obsadily osmé a desáté místo. Mezi patnácti zúčastněnými se na dvanáctém místě umístila Izabela Bezucká. Gymnastky ročníku narození 2013 předváděly sestavu akrobatickou a bez náčiní a všechny tři břeclavské zástupkyně se vešly do první pětky. Šanci nikomu nedala Sára Kratochvílová a s bodovým náskokem zvítězila, stříbro si zaslouženě ze Zlína odvezla Michaela Frýdková, pátá v početném startovním poli dvaceti pěti závodnic skončila Tina Peterková. V 0.A kategorii cvičí sedmileté holčičky novou sestavu bez náčiní a akrobacii. Zde velmi pěkně zvládla obě svá vystoupení Sofie Švendová a vybojovala mezi třiceti gymnastkami cennou bronzovou medaili. Sofie Vlahová skončila na místě dvacátém šestém. Osmileté a devítileté gymnastky mají sestavu bez náčiní a se švihadlem. Jediná zástupkyně SK MG Břeclav mezi 2011kami Karla Kejlová vzorně reprezentovala břeclavské barvy a zaslouženě získala zlatou medaili v početné konkurenci třiceti tří startujících. Nejpočetněji obsazená kategorie je již tradičně 1.A devítiletých gymnastek. Zde měla Břeclav pět závodnic. Nejlépe si vedla Veronika Prokopová, která mezi čtyřiceti zúčastněnými stanula na bronzovém stupínku. Velmi hezky zacvičily své sestavy i desátá Šárka Hraběová a jedenáctá Natálie Uhrová, do dvacítky se vešla i sedmnáctá Laura Kratochvílová, třicátá čtvrtá skončila Adriana Prokopová. Ve středu 8.5. se všechny gymnastky základního i kombinovaného programu představí na domácí půdě v hale TJ Lokomotiva Břeclav na tradičních závodech Sněhulák a Velikonoční perníček. Začátek závodu ZP je v 9.00 , kombinovaný program startuje ve 13.30. Přijďte nás podpořit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.